با توجه به پر مشغله بودن زندگي هاي امروزي و شاغل بودن زوجين ،شما براي نگهداري از کودک نيازمند به کمک گرفتن از يک پرستار هستيد، پرستاري که دلسوز باشد و بتواند از کودک شما به خوبي مراقبت کند در اين متن سعي برا آن داريم تا به شما نکاتي مفيد در رابطه با پرستاري از کودک بياموزيم.


 


  


 


 


 


 


به اين نکته به طور جد توجه داشته باشيد که براي استخدام پرستار کودک نهايت دقت را بايد به خرج بدهيد. در مورد استخدام پرستار کودک از همه پرس وجو نمايد و در هنگام استخدام در مورد سابقه کار آن ها سوال کنيد. داشتن رزومه کاري و سابقه براي اين است که شما اطمينان داشته باشيد شخص مورد نظر قبلا سابقه پرستاري و نگهداري از کودک در منزل را داشته است. از پرستار کودکان در مورد راه و روش نگهداري از کودک سوال بپرسيد و مسئوليت و برنامه هاي خود را بطور واضح با او صحبت نماييد.


 


پرستار کودک معمولا در خانه هاي شخصي افراد از کودکان آنها مراقبت مي نمايد. ميزان و نوع مسئوليت پرستار بر اساس سن کودک و تعداد آنها متفاوت خواهد بود. مثلا براي نوزاد، پرستار بايد به موقع به او غذا داده، پوشکش را تعويض و به ميزان لازم او را بخواباند. ولي وقتي از کودک 5 ساله مراقبت مي کند، درکنار غذا دادن، تعويض لباس و خواباندن، بايد با او بازي کرده، به گردش رفته و آموزش هايي را نيز به او بدهد.


 


پرستارتان بايد با صبوري و مهرباني توجه کودک را به خود جلب نمايند. زيرا کودکان به زمان احتياج دارند تا با شرايط جديد و نگهدار جديد خود سازگار شوند. در روزهاي اول که پرستار جديد به منزل شما مي آيد ممکن است کودک گريه کند، ناآرام باشد، پرخاشگرانه رفتار کند. خو گرفتن کودک با پرستار زمان ميبرد براي همين در روزهاي ابتدايي سعي کنيد کمتر آنها را تنها بگذاريد.


 


براي پرستار کودک دفتر يادداشتي تهيه کرده و کارهاي روزمره کودک و چيزهايي را که ممکن است به زبان خودش بخواهد، شماره تلفن هاي همسايه و پزشک براي کمک در مواقع اضطراري، ساعات خواب، جاي کهنه ها،  لباس خواب ها و ساير لوازم ضروري و هر اطلاعاتي را که به پرستار کودک براي بهتر انجام دادن کارش کمک مي کند، بنويسيد. از همه اين ها مهم تر شناخت شما از پرستار کودک و اعتماد شما به وي است و هزينه پرستار کودک براي تمام کارهايي که انجام مي دهد، محاسبه خواهد شد.


 


 


همانطور که مطلع هستيد پرستار بچه، يک تخصص شناخته شده است در اين امر عملا هيچ برنامه‌ آموزشي همراه با گواهينامه براي آموزش پرستاران نوزاد وجود ندارد. يک پرستار  آموزش ديده در منزل که گواهينامه نيز دارد، در واقع يک پرستار کودک است که در زمينه فعاليت خود آموزش‌هاي لازم را ديده و مسئوليت خود را به خوبي مي‌شناسد. علاوه بر اين، برخي از پرستاران پس از زايمان، آموزش‌هاي اضافي در مورد خواب، تغذيه و رفتار طبيعي نوزادان را گذرانده‌اند و باري دريافت گواهينامه بايد آموزش CPR نيز ببينند.


 


 


 مهم ترين وظايف پرستار کودک به شرح ذيل ميباشدک


لباس پوشاندن


غذا دادن


حمام کردن


تعويض پوشک


زماني که از کودکان بزرگتر نگهداري مي کند، بايد به آنها مهارت هاي اجتماعي، خواندن و نوشتن را نيز بياموزد. همچنين بايد آنها را براي گردش و تفريح بيرون ببرد. پرستار کودک گاهي به مادراني که تازه زايمان کرده اند، در نگهداري نوزادشان تا مدتي کوتاه کمک مي کند.


 


به هنگام استخدام يک پرستار براي کودک خود حتما يه مصاحبه حضوري با او برگزار نمايد و او را به طور کامل مورد ارزيابي قرار دهيد تا خداي نکرده مشکلي براي کودکتان پيش نيايد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Sandra David Eva مقالات و دلنوشته هاي يک طلبه جوان Bennie صنعت کشاورزي فروشگاه اينترنتي راژا مارکت دوستان Adam Kevin